תכנון הנדסי

א.ל הנדסה מציעים שירותי ייעוץ, תכנון והנדסה ללקוחות פרטיים, קבלנים, ואדריכלים. אנו מבצעים את כל סוגי עבודות התכנון ההנדסי, למבנים קיימים או חדשים, לרבות: הרחבות בנייה- תוספת מרפסות שמש וממ"ד, תכנון מבני מגורים - בנייה רוויה ומבנים צמודי קרקע, תכנון מבני מסחר, תעשייה, לוגיסטיקה ועוד.
התכנון ההנדסי נעשה באופן יעיל וחסכוני ככל הניתן לטובת הלקוח וכל זאת במקביל לתקנים המחייבים לתכנון.

ליווי פרוייקטים של תמ"א 38

יישום תכנית מתאר 38 הינה רלוונטית לדיירים הגרים בבנייני דירות הדורשים חיזוק מבני נגד רעידות אדמה ושיפור חזות המבנה מפאת השנים והבלאי הטבעי. מגמת ההתחדשות העירונית ויישום פרוייקטים של תמ"א 38 משביחים באופן משמעותי את שווי הדירות בבניין ותורמים רבות לאיכות החיים של המתגוררים בו. בפרויקטים מיושמים על פי רוב אלמנטים של הרחבת הדירות, הוספת מרפסות, הכנסת מעלית וכדומה, וזאת ללא כל השתתפות כספית מצד הדיירים. א.ל הנדסה מלווים יזמים, חברות ודיירים במסגרת פרויקטים של תמ"א 38 לרבות פיקוח על עבודות הקבלן.

ניהול תכנון להוצאת היתר בנייה ופיקוח על הקבלן המבצע

אנו מנהלים פרויקטים בתחום הבנייה משלב תכנון הפרויקט כולל חישובים, הגדרת הדרישות הטכניות ובחירת שיטות העבודה, עורכים ומכינים את התכניות הנדרשות לקבלת היתר בנייה וכן מסייעים בהכנת מכרזים ובדיקת הצעות. בשלב הביצוע והבנייה, מספקת א.ל שירותי פיקוח עליון על בניית מבנים או חלקים מהם ופיקוח על הקבלן המבצע וכן מסייעת בפתרון בעיות.

הוצאת אישור מהנדס

חברתינו מתמחה בהוצאת אישור מהנדס על פי הרפורמה בתכנון, רישוי ובנייה. הרפורמה פוטרת מן הצורך בקבלת היתר בנייה לצורך ביצוע עבודות המוגדרות ככאלה אשר "אינן משמעותיות" למבנה ואינן מפריעות למרחב הציבורי הקיים.
האישור השכיח ביותר הינו אישור מהנדס לפרגולה חדשה או קיימת, הפוטר מהוצאת היתר בנייה וחוסך כסף רב.

בניית והרחבת מרפסות שמש

לחברה נסיון של למעלה מ-200 מרפסות שהגיעו לקו הגמר בפריסה ארצית, הן בבנייה חדשה והן הרחבת מרפסות קיימות וזאת תוך מיצוי מלוא הזכויות הניתנות כיום במסגרת חוק תכנון ובנייה.
אנו מציעים לנהל , לתכנן ולפקח על כל ההליך עבורכם וללא עלות נוספת מצידכם, מתוך חשיבה שנדרש בעל מקצוע אוביקטיבי שילווה אותכם בשלבי הפרויקט השונים, לרבות ניתוח ההצעות המוצעות לכם על ידי הקבלנים ולפיקוח על הליך הבניה בפועל.
מתוך ניסיון מעשי בעבודה מול קבלנים, אנו רואים לנכון כי שיטת העבודה המומלצת מורכבת מהשלבים הבאים:
1. תכנון אדריכלי והנדסי - תכנון ראשוני למיקום תוספת המרפסות החדשות שיבנו ותכנון של מהנדס בניין להפקת תכניות הגשה נדרשות.
2. אישור התכניות ברשויות השונות והוצאת היתר בניה.
3. הכנת כתבי כמויות ומפרטים טכניים על בסיס היתר הבניה.
4. ביצוע מכרז קבלנים וקבלת הצעות מחיר מקבלנים, לבחירת ההצעה המתאימה.
5. פיקוח על הנדסי על עבודות הקבלן.
6. סיום פרויקט ומסירתו ללקוח.
אנו מספקים את כלל השרותים המפורטים ומנהלים עבורכם את כל ההליך עד סיומו, הן מול הרשויות והן מול הקבלנים המבצעים.
.
דוגמה לפרויקטים נבחרים ניתן ללחוץ על התמונה למעלה.

אישור מהנדס לפרגולות

החל מחודש אוגוסט 2014 ניתן לבצע פעולות רבות מבלי להוציא היתר בנייה, פעולה מסורבלת הן בהיבט הזמן, הבירוקרטיה ובפאן הכספי.
כל זאת במסגרת הרפורמה בתכנון, רישוי ובנייה, רפורמה שזכתה דווקא לכינוי מצמצם בתקשורת בשם "רפורמת הפרגולות".
דוגמה לעבודות הפוטרות מהיתר בנייה : הקמת מחסן, גגון, סוככים למינהם, גדר, שער וכו', כאשר הפטור הנפוץ מבינהם הוא הקמת מצללה, או בשמה הנפוץ -פרגולה.
בכל רשות מקומית , ישנן הנחיות שמשתנות בהתאם למדיניות הרשות, אך במרביתן ישנם שלושה עקרונות, שעל פיהם ניתן לאשר את הפרגולה כחוקית ללא הוצאת היתר בנייה.
מה שנותר לעשות, לאחר הקמת הפרגולה, או לגבי זו הקיימת, הוא לתאם ביקור של מהנדס מבנים, הבודק את את עיגון ויציבות הפרגולה ומנפיק אישור מהנדס מבנים לפרגולה.
בתוך 45 ימים, שולחים את אישור המהנדס בקישור יעודי לאתר משרד הפנים וזה הכל!
.
לפירוט נוסף אודות הליך הוצאת אישור לפרגולה, לחצו על התמונה.

נשמח לעמוד לרשותכם - מלאו פרטיכם ונשמח לחזור אליכם בהקדם

[contact-form-7 id="1881" title="טופס רוחב עם תפריט נפתח"]