פיקוח בנייה פרטית

אז החלטתם לבנות את ביתכם, לשפץ, או להרחיב את הבית שלכם וכעת, כל שנותר לכם הוא לעצב, להוציא אל הפועל את התכנית שלכם ולגרום לכך שחלומכם יקרום עור וגידים. על מנת שלא תיתקלו בקשיים במהלך הדרך ועל מנת שחלומכם יתגשם ולא יהפוך לסיוט, אנו ממליצים לכם מאד להיעזר במהנדס בניין אשר יפקח על התהליכים ועל הבנייה, יסייע לכם בהתלבטויות שבדרך, יעזור לכם למצוא את איש הביצוע הנכון, יבטיח את ביצוע העבודות בצורה הטובה, שימוש בחומרים האיכותיים ביותר ויפקח על כך שבסופו של דבר, תקבלו את התוצאה המתאימה ביותר לצרכיכם.
בנייה, שיפוץ או הרחבה מצריכים השקעה כספית משמעותית – פיקוח בנייה פרטית בסיוע מהנדס מחברת א.ל. הנדסה, יבטיח שחלומכם יתגשם, יוודא שכספכם לא ירד לטמיון, יקנה לכם ביטחון בהחלטות, ויבטיח לכם שקט נפשי.
אל תוותרו על מפקח בנייה פרטית - מפקח שילווה אתכם ויחסוך לכם הרבה תקלות וזמן יקר.

 

פיקוח בנייה – למי הפיקוח מיועד ולאילו סוגי פרויקטים זה מתאים?

ככלל, הפיקוח מיועד לכל סוגי הבנייה:

מבנה דו משפחתי בן 2 קומות - סך של 400 מ"ר - יבנה
מבנה דו משפחתי בן 2 קומות - סך של 400 מ"ר - יבנה
  • בנייה חדשה של בית פרטי
  • בניית מבנה מגורים רב קומות
  • שיפוצים
  • תוספות בנייה לבית פרטי או דירה
  • פיקוח תמ"א 38
    ועוד

פיקוח בנייה אינו מועד רק לבנייה חדשה אלא לכל סוגי הבנייה, התוספות והשיפוצים


האם גם קבוצת רכישה זקוקה למפקח בנייה?

בהחלט! לרוב, אדם או קבוצה המתכננים לבנות או לבצע תוספות בנייה, אינם מבינים בתהליכי הבנייה ולמעשה מסתכנים בהוצאת כספים מיותרים וזאת מבלי לדעת האם התמורה שהם מקבלים היא ההולמת ביותר, והאם הבנייה מבוצעת בהתאם לתכניות ומהחומרים האיכותיים ביותר. לכן, כל אדם או התארגנות של קבוצה שמתכוונת לבנות בית או לבצע תוספת בנייה זקוקים למפקח על הבנייה אשר יבטיח את ביצוע הפרויקט ואת קבלת התמורה הטובה והאיכותית ביותר לכספם.


האם כל אחד שבונה בית פרטי זקוק לפיקוח על הליך הבנייה?

בוודאי! לא רק בית פרטי, אלא כל בנייה/הרחבה או שיפוץ זקוקים לפיקוח הנדסי בעת הבנייה 


מדוע לא להסתפק בקבלן מנוסה שיבצע את העבודה

בחירת הקבלן מתבצעת כמעט תמיד בהסתמך על מחיר והמלצות. אלה הם אינם מדדים המבטיחים לכם את רמת ביצוע הפרויקט ואת איכותו. בנוסף, לקבלן במרבית המקרים, יש אינטרסים שונים מהלקוח (כמו חיסכון בהוצאות החומרים ובעלויות העבודה). פיקוח בנייה פרטית מבטיח את מימוש האינטרסים שלכם על פני האינטרסים של הקבלן.


כבר בחרנו אדריכל, קבלן ובידינו היתר - מדוע יש צורך בפיקוח בנייה?

מפקח בנייה מלווה את כל שלבי הבנייה ומבטיח את סיום הבנייה לשביעות רצונכם. פיקוח בנייה ע"י מהנדס מלווה בבדיקה מתמדת של איכות הבנייה והעבודה, מוודא התאמה של הביצוע לתכניות הביצוע ולמפרט הבנייה וכל זאת בהתאם לתקנות הבנייה הקיימים.


כיצד פיקוח בנייה פרטית יחסוך לי כסף

שיפוץ ובנייה כרוכים בהוצאה כספית אדירה:

מבנה חד מפלסי , סך כולל של 450 מ"ר בבאר שבע
מבנה חד מפלסי , סך כולל של 450 מ"ר בבאר שבע

מפקח בנייה ימנע נזקים במהלך הבנייה ויבטיח שלא יהיו נזקים לאחר סיום הפרויקט (חיסכון כספי משמעותי מאד, טרחה וזמן יקר). בנוסף, המפקח מבצע בקרה תקציבית מדורגת בהתאם לקצב התקדמות הבנייה: הבקרה כוללת בדיקה מתמשכת של היקף העבודה שבוצעה - על פי בדיקה זו מקבל הקבלן את התמורה המגיעה לו, בכפוף לחוזה. כלומר, פיקוח בנייה מבטיח שהקבלן לא יקבל כל תגמול בגין עבודה שלא בוצעה.


האם פיקוח בנייה פרטית מקצר את משך העבודה בדרך כלשהי
בעת פיקוח בנייה, המפקח מאתר תקלות במהלך ביצוע העבודה ודואג שיתוקנו – כך נמנע תיקון שלהם בעתיד אשר עלול לקחת זמן רב ומונע הריסה של אלמנטים לקויים מסוימים שבנייתם כבר הסתיימה. בנוסף, במהלך הפיקוח, המפקח בודק שבשטח יש את כמות העובדים המספיקה לביצוע עבודות הבנייה המיועדת ומוודא שהיא מבוצעת ברצף וללא הפסקות שאינן נחוצות.

באיזה שלב רצוי לשלב פיקוח בנייה?
השתדלו לבחור מפקח בנייה מהנדס עוד בטרם סגירת החוזה עם הקבלן. מומלץ מאד לא לבחור קבלן ולבטח שלא להתחיל את העבודה בפועל ללא פיקוח בנייה שכן המפקח בשלב ראשון עובר על החוזה ומלווה אתכם כבר בשלבי המשא ומתן עם הקבלנים השונים עד לבחירת המתאים ביותר עבורכם. בנוסף, המפקח נותן הערות על תכניות הביצוע לפני מסירתם לקבלן ותחילת העבודה בפועל על ידו.

מה היתרונות של פיקוח בנייה ע"י מהנדס?

ההכשרה וההבנה של מהנדס בתהלכי הבנייה רבה יותר מכל שאר המפקחים האחרים. מהנדס בניין מבין ומכיר היטב את התכניות, את הביצוע ואת התקנות והחוקים בתחום הבנייה. כמו כן, יחסו של הקבלן אל מפקח שהוא גם מהנדס, באופן שונה: הקבלן מודע לכך שמולו עומד איש מקצוע וכך, התנהלותו המקצועית מוקפדת ואיכותית יותר לאורך כל תהליכי הפרויקט והבנייה.

 

רוצים להבטיח שגם הבנייה שלכם תהיה איכותית ותסתיים ללא כל בעיות, השאירו פרטיכם ונשמח לעזור
[contact-form-7 id="1881" title="טופס רוחב עם תפריט נפתח"]
פיקוח בנייה פרטית | א.ל. הנדסה